Sportovně - vzdělávací kurz Nižbor 2023 - aktualizováno

Základní škola Ústí nad Labem ve spolupráci se Školním sportovním klubem při Základní škole Ústí nad Labem

pořádá

sportovně - výdělávací kurz Nižbor 2022

pro žáky 6.- 8. ročníků

Termín: 19. - 23. června 2023

Místo: Chatový tábor v Nižboru u Berouna

Ubytování a stravování: žáci budou ubytováni v chatičkách, stravovat se budou 5 x denně v jídelně.

Cíl: Netradiční možnosti vzdělávání v předmětech dějepisu, zeměpisu, přírodopisu. Pěší a vodní turistika (nafukovací kanoe Pálava na Berounce). Kolektivní a netradiční sporty v areálu dětského tábora. Stmelení třídního kolektivu.

Náplň kurzu: je ovlivněna dle počasí

I. Vzdělávací část kurzu:

1. Dějepis: exkurze na hrad Karlštejn, exkurze do Muzea T.G.M. v Lánech, hokejová síň slávy v Lánech

2. Zeměpis: exkurze do sklárny Nižbor, práce s mapou, orientace v terénu

3. Přírodopis: přírodopisná vycházka v okolí Křivoklátska

II. Sportovní část kurzu:

1. Turistika – žáci během kurzu absolvují pěší a vodní turistiku. K zapůjčení jsou nafukovací kanoe - Pálava, na nichž sjedou bezpečný úsek Berounky.

2. Míčové hry - kopaná, volejbal, vybíjená, přehazovaná, lakros, stolní tenis, frisbee, hokejbal, (v areálu tábora je hokejbalové hřiště, Sokolovna, kurty, fotbalové hřiště).

3. Další netradiční sporty – střelba ze vzduchovky, střelba z luku, ringo, brenbal, badminton

III. Stmelování třídních kolektivů

Mimo dobu výuky se žáci budou věnovat i jiným aktivitám v místě tábora: diskotéka, táborák, zpívánky s kytarou, opékání vuřtů.

Vedoucí kurzu : Mgr. Květoslav Kolařík, tel: 734 445 630

Důležité dokumenty: