Zprávy z Poslova Mlýna

čtvrtek 17. května 2018

Opět déšť… Zdá se, že naše přání nebylo vyslyšeno… Na snídani jsme odcházeli opět v holinách a pršipláštích. Co naplat, čeká nás učebna a pak… uvidíme, zda se počasí umoudří.

Kolem deváté hodiny přestalo pršet a k velké radosti dětí přišly slečny vychovatelky, jestli bychom mohly jít s dětmi dokončit jízdu na koloběžkách. Takže děti, které v úterý jízdu nestihly, si zajezdily dnes. Zbytek se vydal do lesa pro klacky a klacíky na výrobu košťat, neboť odpoledne čekal děti famfrpál a na ten je koště nezbytné… Čas do oběda nám tedy uplynul rychle a o program nebyla nouze.

Když si děti myslí, že je dospělí neslyší, svěřují se kamarádům se svými niternými pocity. Z jednoho chlapeckého pokoje se dnes po obědě opakovaně ozývalo : „Jenže já ji miluju, já ji miluju,…“ Láska mezi chlapci a děvčaty byla hlavní téma druháků a třeťáků po celý pobyt. Máte se na co těšit :-) posluv_mlyn5

Balení kufrů bylo pro nás, dospělé, stresující. Zatímco některé děti příliš nezajímalo, jestli jim do kufru dáváme jejich věci nebo věci spolubydlících, my jsme se jim snažily vysvětlit, že by domů měly přivézt hlavně svoje věci… Takže kdyby Vám něco chybělo, dorazilo to v jiném zavazadle do jiné domácnosti…

Odpoledne bylo opět plné her, sportovních výkonů a zábavy. Teď se děti loučí na závěrečné diskotéce, po které bude následovat sprcha a postel. Zítra po obědě nasedneme do autobusů a pofrčíme domů.

Popřejte nám šťastnou cestu, a pokud půjde vše podle našich představ, po 14. hodině budeme na parkovišti u školy.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

 

středa 16. května 2018

A je to tu… Středa bude uplakaná… To bylo první, co nás napadlo při roztažení závěsů na oknech. Zároveň jsme si však ujasnily, že tato varianta je lepší, než kdyby byly uplakané děti…

Celé dopoledne jsme se přesouvali v holinách a pláštěnkách. Nejprve snídaně, potom trocha vzdělávání a před obědem společné Bingo… Kdo nestačil utratit všechny peníze v Doksech, mohl si v době poledního klidu dojít k místnímu baru pro něco dobrého nebo pěkného J Pohledy z domova vždycky rozzáří dětem oči… Ukazují si obrázky a přesvědčují ostatní, že právě ten jejich je nejúžasnější…

1-polsuv_mlyn4 Odpolední program začal v tělocvičně. Během her, zdravovědy a testíku, který prověřil znalosti o Harry Potterovi, se sluníčku podařilo změnit deštivý den ve slunečné odpoledne a děti mohly vyrazit ven. Hledaly jednotlivé díly mapy, která jim označila místo, kam Bazilišek ukryl zkamenělé paní učitelky. Naštěstí jsou děti zvídavé a pozorné, takže ani dnes večer nebudou Vaši/naši drobečkové v budově sami. Po večeři se znenáhla přihnala mračna, začalo pršet a bouřit a tím dnešní program skončil. Vybíjená a stezka odvahy se snad uskuteční zítra. Budeme si přát lepší počasí… 

Na druhou stranu si děti alespoň řádně odpočinou. Večer usínají téměř okamžitě a ráno je taháme z postelí… Celodenní program jim dává zabrat.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

úterý 15. května 2018

Oproti našemu očekávání se úterý vylouplo z dešťové předpovědi do slunečného, ale větrného dne. Protože nás další dny zřejmě moc pěkné počasí nečeká (kéž by se meteorologové mýlili), rozhodli jsme se dopoledne nevěnovat (m)učení, ale šli jsme všichni do Doks. Kapesné děti v peněženkách pálilo, jako by ho kovář právě vytáhl z výhně…  Těšte se! Pokojíčky budou o nějakou tu maličkost plnější a bude z čeho utírat prach…

Oběd se vydařil – dnes se nikdo neošklíbal a ani příliš zbytků nebylo. Polední  klid byl opět nabit činnostmi. Jmenovky na dveře pokojů, bodovací tabulky, psaní pohledů a příprava na večerní soutěž. Na nějaké polehávání opravdu čas nebyl. Obrovskou radost dětem udělaly pohledy se zprávami z domova. Sofinky malinko oslavily svůj svátek, sváča a vzhůru do kouzelnického světa…

Zábavné odpoledne začalo cestou za Kamenem mudrců, kdo chtěl, zajezdil si na koloběžce, vyzkoušel si skákací boty a pak je čekal ve venkovním stanu kouzelník. Déšť nás přeci jen neminul…  Ale až po večeři a to byl čas vyhrazený pro soutěž „Kouzelnický svět má talent“. Děti předvedly svůj um a po zásluze byly odměněny. posluv_mlyn3

Den byl opravdu dlouhý. Soutěž se protáhla a potom se všechny děti vystřídaly ve sprše. Šlo to sice jak na běžícím pásu, ale přeci jen to nějaký čas zabralo. Teď už většina dětí klidně oddychuje a jen pár vytrvalců má sílu odolávat spánku. Nebo jim možná nedá spát množství zážitků, které jim dnešní den přinesl.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

 

pondělí 14. května 2018

Jsme tu… Něco se změnilo k lepšímu, něco zůstalo stejné, ale dobré je, že nic se po prvním dni nezdá horší než vloni.

Vhodná snídaně od maminek a tatínků, ale i opatrná jízda pánů řidičů zajistila hladkou jízdu až do cíle. Jakmile se nohy dětí dotkly země, staly se z nich jakoby kouzlem malí čarodějové – učňové. Na hlavě klobouk, kolem krku uvázaný háv, to vše po chvilce doplněné kouzelnickou hůlkou nalezenou na okraji lesa.

posluv_mlyn2 Dopoledne uteklo jako voda, obídek přišel k chuti – brokolicová pokévka, brkaše, plátek vepřového a zeleninový salátek. Místo poledního klidu nastal polední neklid… Povlékání postelí, vybalování a chystání se na odpolední činnosti, které proběhly pod vedením animátorů. Fotbal, šermíři, zdobení hůlky, učení se kouzelným zaklínadlům a večerní diskotéka. Večeře byla sladká: buchtičky se šodó 🙂

Přijde první noc mimo domov… Budeme si přát, aby nepřišly žádné tesklivé slzy, popřejeme dobrou noc a zítra se zase ozveme.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.