Zprávy z Poslova Mlýna

Den čtvrtý

Čtvrtek – krásný slunečný den pokladů, plnění úkolů, her, opékání špekáčků a tance. Po snídani se vydali „hledači pokladů“ do míst, kde tušili, že budou slavit úspěch. Cesta byla nelehká a plná záludných otázek. Všichni však nabrali správný směr a svůj poklad našli.

pm4Odpoledne začalo poledním klidem a přípravou ohniště. Zatímco si jedna skupinka opékala, ostatní si na přilehlém hřišti vybíjeli energii nahromaděnou odpočinkem po obědě a paní učitelky si postupně volaly děti k zabalení jejich věcí do kufrů. Všechno proběhlo, jak mělo, a byl čas na večeři. Krupicová kaše udělala dětem radost a ještě ji znásobila vidina večerní diskotéky.

Teď už zase děti spí. Nás čeká ještě psaní diplomů a koordinace zítřejšího odjezdu. Vaše ratolesti se na vás budou těšit zítra (v pátek ) mezi 13.30 a 14.00.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

Den třetí

pm3Určitě to znáte. Když děti musí vstávat, taháte je z postele a ono se jim ukrutně nechce. Když mohou spát, tak jsou vzhůru a dožadují se vaší pozornosti dřív, než je vám milo… Tak takhle to bylo dnes ráno tady u nás. Abychom tedy děti hned ráno zaměstnaly, protáhly si při hudbě tělo.

Po snídani jsme se po skupinkách rozprchli do lesů, luk a strání. Čas do oběda nám tak uplynul ve znamení her a sportovních výkonů ve slunečních paprscích protínajících větrné proudy.

Sedm statečných v čele s panem Borůvkou vyrazilo hned po obědě na Bezděz. Ostatní děti si na pokojích napsaly pohledy, přečetly kousek knížky, namalovaly si obrázek, zahrály si hru nebo si prostě jen tak chvilku poležely. Odpolední čas si každá třída vyplnila dle svého. Zmrzlina, hřiště, Doksy – nákupy, zvěřinec, muzeum Čtyřlístku a novinka mezi známými aktivitami – návštěva zámecké zahrady v Doksech. Do večeře bylo o program postaráno.

Po vysprchování, před ulehnutím, se konala na chodbě naší ubytovny pyžamkovo – plyšáková přehlídka. Některé děti se v tom našly a vidí svou budoucnost jasně – modelingové molo bude jejich…

Zítra nás všechny čeká náročný program. Bude to poslední celý den tady, tak si ho musíme užít a stihnout toho co nejvíc.

Poznámka redakce: Sedm statečných s panem učitelem Borůvkou v čele přežilo 🙂

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

Den druhý

Ráno nás sice mile nepřivítalo, ale na dobré náladě to dětem neubralo. Navíc do snídaně se vyčasilo. Hned z jídelny se někteří z nás vydali do nedaleké vsi Břehyně na zmrzlinu do občerstvení U leknínu. Kdo z vás miluje zmrzlinu, byl by v sedmém nebi. Ochotná paní zmrzlinářka namíchala i šest druhů do jednoho kornoutku. Po únavné cestě to bylo úžasné, překvapující, famózní a téměř pohádkové… Jiní šli do zvěřince cirkusu Berousek do Doks a ostatní na přilehlé hřiště.pm2

Naštěstí se nevyplnila předpověď počasí, kdy mělo pršet od jedné hodiny odpoledne. Začalo až ve čtyři, takže jsme do té doby stačili dojít do lesa a změnit se v medvědy, zahrát si přehazovanou, fotbálek či badminton a třeťáci stihli plavbu po Máchově jezeře. K „radosti“ všech mladistvých jsme se stihli chvilku i učit…

Po večeři připravil pan učitel dětem zábavnou výuku tance na tanečních podložkách. Pod vedením zkušených tanečnic se děti protancovaly do večerky. Pak už jen sprcha, zoubky a spát. Po dni plném pohybu usnuly téměř okamžitě, zlatíčka…

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

 

Den první

pm1Rok se s rokem sešel a my jsme opět zde – v Poslově Mlýně. Letos byla cesta pohodovější o to, že děti udržely snídani v žaludkách a ubytovna byla uklizená a připravená pojmout všech 80 Ústečanů, které autobusy „vyplivly“ před branou objektu.

Rozdělování dětí do pokojů probíhalo v duchu hry „Škatulata batulata…“ Nebo jako v té pohádce Paleček a jeho kamarádi: Ty jdi sem a ty jdi tam, počkejte, až zavolám… Vše se ale v dobré obrátilo a spokojené děti začaly vybalovat věci z kufrů a my dospělí jsme postupovali od postele k posteli a povlékali.

Po obědě si děti ozdobily cedule na dveřích pokojů, a pak jsme vyrazili ven. Někdo na bublinu, někdo do lesa, jiní na zmrzlinu nebo třeba na hřiště. Do večeře potom už zbývala jen chvilička, takže umýt ruce, převléknout, přezout a hurá do jídelny na špagety.

Hodinka večerních her s míči, švihadly či různými pálkami je už minulostí. V tuto chvíli jsou děti vysprchované, mají čisté zoubky a čekají, až jim popřejeme dobrou noc a zhasneme světlo.

Ještě se naposledy zeptají, zda zítra přijde pošta… Doufáme, že je ujištění, že jistě ano, uspí a my budeme moci v klidu spřádat plány na zítra…

Zde si můžete prohlédnout fotografie.