Zprávy z Nižbora

Den čtvrtý

Milí rodiče,

dnes jsme si opravdu užili jak slunce, tak zábavy. Od rána pařilo slunce, ale my jsme to všechno zvládli, protože jsme se uchýlili do Koněpruských jeskyní a do křivoklátských cel.

Lodičky byly vyčerpávající, ale my jsme využili studené příjemné Berounky a lodě dopravili do tábora. Tam nás čekalo překvapení v podobě knedla- vepřa – zela.

Odpolední program byl velmi zajímavý. Někteří se vydali řádit do řeky Berounky, 6.B oslavila narozeniny Honzíka Krejčího v místní cukrárně a zbytek kurzu využil vodní klouzačky v  táboře. (viz. foto)

Po závěrečném úklidu a balení jsme rozjeli nižborskou diskotéku.

Dobrou noc, my všichni.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

  

Den třetí

Tak už máme bohužel půlku pobytu za sebou!!! V srdci máme spoustu zážitků a nějaké nás ještě čekají.

Tradičně jsme se rozdělili do tří skupin. Vodáci a křivoklátští výletníci vyrazili vlakem v 8.09 směr Újezd nad Zbečnem a Křivoklát. Vodáci po důkladné přípravě vyrazili na vodu a hlavně díky dětem dorazili včas do cíle. Mezitím někteří úspěšně absolvovali prohlídku hradu Křivoklátu, která byla dnes zpestřená výkladem v podání žáků jedné z pražských škol. Marek Chrudimský měl tu čest vyzkoušet si funkci „klíčníka“. V jeden okamžik mu tato funkce přerostla přes hlavu, a tak jsme téměř pět minut čekali na úzkém schodišti a nemohli se hnout vpřed a ani vzad. Ale nakonec svou významnou funkci zvládl a dveře úspěšně otevřel!!! Připadal si jako král a usedl na trůn, což jsme zvěčnili na fotografii.

Poslední skupina se vydala ráno busem do jeskyní do Koněprus. A tam si to náramně užili. Své nabyté vědomosti pak zúročili ve vědomostním testu. Den jsme zakončili výbornou druhou večeří. Posíláme pozdrav všem rodičům a vůbec se nám nestýská.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

  

Den druhý

Druhý den pobytu se vydala jedna skupina na hrad Křivoklát, kde absolvovali historickou exkurzi a dozvěděli se mnoho informací o Karlu IV., založení hradu a dalších tajemstvích české historie. Druhá skupina odjela prozkoumat Koněpruské jeskyně, kde všechny zaujaly zajímavé krápníky. Třetí skupina pak sjela čtrnáctikilometrový úsek řeky Berounky. Dnes byly nejkrásnější lodičky. Odpoledne jsme absolvovali turnaje v brenbalu a přehazované. Večer si děti mohly vyzkoušet pohybové nadání a rytmus na tanečních podložkách pod vedením pana učitele Borůvky a střelbu ze vzduchovky.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

S. Kolařík

  

Den první

Tak máme úspěšně za sebou první den našeho pobytu v Nižboru.

Po pohodové cestě jsme kolem jedenácté hodiny dorazili do tábora. Když jsme se ubytovali, pochutnali jsme si na výborném guláši a načerpali sílu na první společný výlet. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a vyrazili jsme na tradiční výlet za tygrem. První skupina byla úspěšnější, neboť viděla tygry dva- tygra usurijského a tygra nižborského. 🙂

Odpoledne jsme trávili při sportovních aktivitách. Část dětí hrála brenbal, ostatní děti se zabavily přehazovanou a ringem. Konec dne jsme zakončili štafetou mezi jednotlivými týmy.

Zítra nás čeká výlet na hrad Křivoklát a do Koněpruských jeskyní a sjíždění Berounky.

Všichni se moc těšíme.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Petra a Petra (paní učitelky – pozn. red.)