Zprávy z Nižbora

středa 20. června 2018

Dnes jsme pokračovali ve třech skupinách. Tedy – lodičky, zámek v Hořovicích, zámek a hrad Nižbor.

niz4 Všechny skupiny si svůj zajímavý program pořádně užily. Odpoledne se pak děti napříč skupinami společně vydaly vykoupat se do řeky Berounky. Večer si pak všichni společně zazpívali při kytaře s panem učitelem Kašparem a ostatními učiteli. Nikdo si nezapomněl procvičit své zadané úkoly, které budeme zítra předvádět při večerní soutěži. Tak snad se nám to všem povede?! Pomalu a jistě se nám blíží konec pobytu, tak si musíme všechno pořádně užít. Máme se moc fajn.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

 

úterý 19. června 2018

niz3 Dneska jsme se rozdělili na tři skupiny a každá skupina měla svůj zajímavý program. Jako první vstávali ti, kteří odjížděli vlakem směr Újezd nad Zbečnem, kde se nejdříve „nadřeli“ při nafukování lodí a při samotném naloďování. Pak už je čekala dobrodružná plavba po velmi „dravé“ řece Berounce.

Druhá skupinka jela vlakem do Hořovic, kde navštívili krásný zámek Hořovice. Tam je nejvíce zaujala výstava hraček a interiéry zámku.

Třetí skupinka zůstala v Nižboru a vydala se po stopách Keltů na místní zámek, který je zároveň hradem. Zde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o dávných dobách a životě v okolí našeho tábora. Později prošli ještě testem svých poznatků z oblasti ekologie při velké naučné EKO hře.

Po odpoledním klidu si všichni společně zasportovali, někteří utratili část kapesného v místním obchodě a ti odvážnější se i ošplouchli v Berounce.

Večerní vědomostní hra všechny pobavila a zároveň unavila, a tak šli spát. Dobrou noc…

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

 

pondělí 18. června 2018

niz1 Ahoj rodiče.

Zdravíme z Nižbora. Ráno jsme se po mírných komplikacích nalodili do autobusu a nabrali jsme směr Lidice, kde jsme absolvovali dvouhodinový program, který pojednával o vypálení obce a o osudech obyvatel této obce. Asi nejvíce na nás zapůsobilo sousoší lidických dětí. Poté jsme se odebrali do Nižbora, kde jsme si dali k obědu guláš s těstovinami, ubytovali jsme se a pak jsme absolvovali sportovní turnaje v přehazované a v brenbalu. Po večeři jsme dostali zadané úkoly, které musíme splnit do čtvrtka. Teď už jsme v postýlkách a pokoušíme se usnout.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.