Zprávy z lyžařského kurzu

Den sedmý

Ráno nás probudilo sluníčko a byli jsme tím spíš naladěni na závody v obřím slalomu. Krátce jsme se rozjezdili a rozřadili do družstev – lyže a snowboard. Mezitím pro nás učitelé připravili a vytyčili závodní trať. Každý závodník absolvoval 1 kolo. Vítězové jednotlivých kategorií jsou : Radka Ptáčková, Honza Lenc, Matěj Koval a Júla Lindnerová. Mezi učiteli zvítězil pan Opava.

Po vynikajícím obědě /svíčková/ jsme si trošku odpočinuli a vyrazili na poslední lyžovačku a taky opalovačku 🙂 Večer nás čekalo vyhlášení všech výsledků, rozdání diplomů a medailí. Momentálně probíhá závěrečná diskotéka, kterou si všichni užívají.

Tak papa a zase tady na viděnou a psanou za rok 🙂

Petra a Martina

Zde si můžete prohlédnout video z dnešního dne.

 

Den šestý

lyzak6 Předpověď na dnešní den nebyla úplně optimistická, ráno ale nepršelo a tak jsme mohli vyrazit na sjezdovku. Déšť nás přece jen zastihl, ale lyžovalo se docela dobře. Třetí družstvo si půjčilo snowblady a trénovalo krátký oblouk. Odpoledne jsme navštívili kravín a cestou se pořádně vyřádili na zbytcích sněhu. Od neděle ho hodně ubylo. Dočkali jsme se i sluníčka, ale i bez něho je tady dobrá nálada. Před večeří jsme se podívali na všechna natočená videa a připomněli si předchozí dny. Na večerní lyžování vyrazili téměř všichni a po druhé večeři jsme se bez odmlouvání uložili ke spánku. Zítra nás čekají závody.

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

 

Den pátý

lyzak5 Ráno začalo bezva snídaní a pak jsme se vydali na svah u Čápa, kde jsme se věnovali nácviku oblouků v družstvech. Někteří navštívili i snowpark, který byl skvěle upravený.
Po výtečném obědě jsme se s trochou mrmlání vydali na výlet na běžkách. Dle různých výkonnostních úrovní jsme urazili 12, 10 a 7 kilometrů. Někteří z nás se na běžky necítili a tak se šli projít s paní Ptáčkovou na rozhlednu Štěpánka. Po večeři pak všechny pobavili žáci z 9. tříd při společenském programu.
Jelikož je program dost náročný, máme toho už dost, ale zatím nikdo nestůně, ani není zraněný. Mějte se doma hezky a držte nám palce, ať nám počasí přeje alespoň tak jako dosud.

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

 

Den čtvrtý

lyzak4 Dnes ráno nepršelo, a tak jsme mohli vyrazit na dopolední lyžování. První družstvo jezdilo na snowbladech , druhé pilovalo carvingový oblouk a třetí jezdilo na pohodu základní snožný oblouk. Na prkno se poprvé postavila Beata. K obědu byla rajská omáčka s těstovinami. Odpoledne nás čekal biatlon – závod jednotlivců. V jednotlivých kategoriích zvítězili : Radka Ptáčková, Jirka Špaček, David Martínek, Klára Mečířová a Honza Lenc. Kdo měl ještě chuť běžkovat, vyrazil s panem Borůvkou na krátkou projížďku, kterou zakončili výběhem sjezdovky. Po večeři nás čekalo večerní lyžování, na které jsme se moc těšili. Vrátili jsme se unaveni, ale spokojeni. Dnes se nám bude dobře spát.

Dnešní informace si pro Vás připravil Radek Podrápský ze 6.B.

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

 

Den třetí

lyzak3 Dnes ráno na nás čekalo nemilé překvapení v podobě dešťových kapek, zamračené oblohy a oblevy, která postihla i Příchovice. Museli jsme se rozloučit s možností pěkného lyžování a dopoledne jsme strávili při společenské hře aktivity. Zároveň jsme se modlili, aby odpoledne bylo lepší. To se nakonec vyplatilo a my mohli vyrazit po dobrém obídku a poledním klidu na svah, kde jsme procvičovali všelijaké oblouky, vyrazili jsme i do snowparku a užili si pěknou lyžovačku. Večer nás pak pobavily holky ze 7. a 8. ročníku společenskou hrou. Teď jsme již po druhé večeři a za chvíli se vydáme do hajan. Dobrou a zase zítra………

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

 

Den druhý

lyzak2 Dneska jsme se probudili a šli jsme na snídani, jako vždy byli švédské stoly. Když jsme všichni dojedli, tak jsme se šli obléknout a vyrazili jsme na svah. Absolvovali jsme výcvik na lyžích a snowboardech. Když jsme dojezdili, šli jsme na chatu a pochutnali si na výtečném obědě, což bylo knedlo vepřo zelo…Dominik P. si opravdu moc pochutnal. Dojedli jsme a šli si odpočinout na pokoj. O poledním klidu jsme si šli navoskovat běžky (mučící nástroje) Poté jsme se rozdělili do tří skupin přičemž první a druhá skupina šli na výlet na Štěpánku a třetí šla ke svahu na okruh kde se vyučovala na běžkách. Všichni se vrátili na chatu zmáčení a unavení. Dali jsme si k večeři zapečené těstoviny (mňamina). Po večeři jsme se doslechli od pana ředitele, co bude probíhat poté a příští den. Pan učitel Borůvka a pan Opava si pro nás připravili večerní program. Byla to opravdu zábava. Tancovali jsme a zpotili se. První místo obsadil Libor Javůrek z 9.A, Druhé místo obsadili: Johana Buchtelová, Radek Vostárek a Andrea Doubravová. Pak jsme šli spát… Dobrou noc

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

 

Den první

Ahoj všem doma,

Do cíle jsme dorazili v pořádku za hustého chumelení. Bus přistavil až u penzionu, tak jsme pomohli vyložit věci a naložit malým. Čekala na nás výborná polévka (bramboračka) a poté jsme se mohli ubytovat na pokoje.  V půl třetí jsme se vydali koupit permice a šli na svah, kde jsme se rozdělili do družstev. Končili jsme, až když zavíraly vleky 🙂

K večeři byla vynikající rýže a vepřový plátek. Večer jsme se sešli v jídelně a vyslechli přednášku o mazání lyží, jak se oblékat na lyže a běžky a jak se máme chovat po celou dobu lyžáku. V půl 10 byla pro mladší z nás večerka a my starší už se taky chystáme….

Dobrou noc, zase zítra. M+S

Zde si můžete prohlédnout video z dnešního dne.