Zimní pobyt

Den sedmý

pobyt7 Ráno bylo zamračeno, ale než jsme se nasnídali a oblékli, obloha zmodrala a vysvitlo sluníčko. Svítilo pak celý den, jako by vědělo, že je to na dlouhou dobu naposled… (pozn. red.: nespojovat s navazujícím lyžařským kurzem…)

Poslední den jsme si užili. Někteří na svahu, jiní vzali boby a běžkaři se potulovali po lesních stopách. K obědu byly ovocné knedlíky – prý lepší než od maminky… Po odpoledni stráveném na sněhu pak přišlo na řadu nenáviděné balení. Večer ještě vyhlášení výsledků včerejších závodů a bodování úklidu pokojů. Nejlépe uklízeli chlapci z 5. třídy (A.D., S.T. R.A.), což jistě maminky doma využijí a největší nepořádek statečně udržovali borci (V.F., P.K., T.K., M.V.) ze stejné třídy.

Večer všichni rychle zapadli do pelechů a nechali si zdát o zítřejším návratu… Jo a dáme vědět, až se budeme blížit do Ústí.

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

22. ledna 2016

 

Den šestý

pobyt6 Dnes byla výborná snídaně. Byly volská oka, housky, jogurty, atd. Po snídani byly závody na lyžích a snowboardech. Byla skvělá atmosféra. Všichni všem fandili. Potom jsme šli na výborný oběd – byla svíčková. Kdo chtěl tak mohl jít ještě na závody, ale tentokrát s běžkami. Bylo to super. Sice to bylo náročné, ale všichni dorazili do cíle. K večeři byl kuřecí řízek. A páni učitelé slibovali i diskotéku…

Gabča Z., 5.A

pozn. red.: text nebyl upravován, aby nedošlo k porušení autorských práv

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

21. ledna 2016

 

Den pátý

pobyt5 Sluníčko, které nám tu každý den svítilo, někam zmizelo a z oblohy celý den padaly vločky. Dopoledne i odpoledne byly děti rozděleny do družstev a probíhal lyžařský a snowboardový výcvik. Ti nejvytrvalejší šli prošlapávat stopu na běžkách zavátou plání. K obědu byl guláš a k večeři bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Po večeři jsme odpočívali u pohádky, protože zítra nás čeká náročný den – závody a večer diskotéka…

Jo a všem se nějakým kouzlem vybily telefony a ne a ne se nabít… Ale my je vlastně nepotřebujeme, protože se nám vůůůbec nestýská… 😉

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

20. ledna 2016

 

Den čtvrtý

pobyt4 Dnes jako každé ráno jsme vstaly. Ale nebylo to tak pěkné ráno jako vždy. Byla zima, ale ne tak obyčejná. Bylo venku -12°C ale nám to nevadilo. Pořádně sme se teple oblékly a hurá na svah. Pak sme se ze svahu vrátily a byl oběd byla rajská omáčka mňam. Vracely se prázdné talíře. Potom následoval polední klid, byl o trochu delší než jindy. Jelikož byl třetí den takzvaně „kritycký den“. Tak sme se po „poledňáku“ vypravily na Štěpánku. Bylo to moc krásné. Když sme šly dolů tak sme jeli dolů na bobech ježdíkách atd… a ti co neměli boby ježdíky tak si to sjeli po svých někdo jel na tučňáka někdo na miminko (po zadku) a někdo po kolenou. Jakmile sme se vrátily na chatu bylo učení mučení achjo. Po učení následovala  véča bylo kuře s bramborami bylo to vinikající. Měli sme chvíli pauzu a pak bylo promítání fotek. Po promítání jsme se šly vykoupat a do hajan. Dobrou!

Bára R., 5.A

pozn. red.: text nebyl upravován, aby nedošlo k porušení autorských práv

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

19. ledna 2016

 

Den třetí

pobyt3 Ráno jsme si mohli vybrat k snídani párky, housku s nugetou nebo kuličky s mlékem. Po snídani jsme se šly oblékat na lyže, běžky a kdo chtěl tak i na bobování. Na sjezdovce bylo slunečno, dobrý sníh a tak se dobře lyžovalo. Po dobrém lyžování jsme se šly na chatu, převléknout. Po převléknutí jsme šly na dobrý oběd. K obědu byla zeleninová polévka, jako hlavní jídlo jsme měli obalovaný květák s bramborami. Po obědě jsme měli polední klid. Po poledním klidu nás svolaly do jídelny kde jsme si mohli vybrat jestly půjdem na lyže, boby, běžky a nebo si každý mohl pujčit snowboard a skusit jaký je to na něm jezdit. Po 2 hodinách lyžování, bobování, atd. jsme šly opět na chatu. Na chatě jsme se převlékli do civilu a šly jsme se učit. Po ukrutné hodince učení byla večeře – výborné rizoto s kyselou okurkou. Po večeři jsme se šly koukat na techniku lyžování (- instruktážní video, pozn. red.), kde jsme se přiučily jak správně dělat carvongoví oblouk. Po učení oblouků jsme se dozvěděli že k nám na chatu přijde člen horské služby. Člen horské služby nám představoval vybavení, které používají v terénu. Po výborném poučení jsme se šly vykoupat a spát.

Adam D., Ráďa, Séba – všichni 5.A

pozn. red.: text nebyl upravován, aby nedošlo k porušení autorských práv

Zde si můžete prohlédnou fotografie a video z dnešního dne.

18. ledna 2016

 

Den druhý

Když jsme přijeli do Příchovic, zapadli jsme do sněhu,

bez čepic a rukavic, brodili se kupředu.

Vzali jsme si boby, sáně a do parku pádili,

nasedli jsme rychle na ně a do sněhu padali.

Další den zas lyžování a pak rychle na oběd,

venku jsme viděli psí spřežení, za 50 korun svezli jsme se hned.

holky z 5. třídy

pobyt2

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z dnešního dne.

17. ledna 2016  

 

Den první

pobyt_prvni_den Drazí doma,

dorazili jsme v pořádku, ubytovali se, slupli polévku a vyrazili na procházku užít si čerstvého sněhu. K večeři byl vepřový plátek s rýží a pak jsme hráli společenské a stolní hry. Teď už všichni hajají a vy už jděte taky… 😉 dobrou.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne. (přidány další fotografie)

Zde najdete krátké video z odpolední procházky.

16. ledna 2016