Zámek Moritzburg

moritzburg V sobotu 6. února 2016 jsme vyrazili na pohádkový výlet na zámek Moritzburg, který leží pár kilometrů za Drážďanami. Po překročení hranic nás přivítalo sluníčko, které nás doprovázelo po celou dobu výletu.  Po bezproblémové cestě jsme zaparkovali pár metrů od zámku. Následovala prohlídka zámku, kde v zimních měsících probíhá výstava k oblíbené pohádce Tři oříšky pro Popelku. Naší pozornosti neunikly kostýmy, rekvizity ani místnosti, kde se pohádky natáčela. Prošli jsme se po schodišti, po kterém prchala Popelka z plesu, ozkoušeli její střevíček a nakoukli zamlženým okénkem do sálu, kde právě Droběna poponášela prince. V obchůdku se suvenýry jsme utratili téměř všechna eura a nakoupili upomínkové předměty. Poté jsme vyrazili na procházku zahradou a prošli se okolo rybníka, odkud se nám nabízel zámek v celé své kráse. Výlet jsme zakončili pořádnou porcí zmrzliny v cukrárně, protože počasí nám opravdu přálo. Všichni jsme si akci užili a už se těšíme příští rok do zoo do Drážďan.

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z výletu.

Mgr. Vladimíra Běhounková