Zájezd do Velké Británie

Hello, we have just come back … GB
Pardon, raději česky, od 25. – 30. března se nás pár toulalo za velkou louží. Abychom dosáhli našeho cíle, tedy Oxfordu, museli jsme přejet hranice hned několika zemí, takže bylo nutné dostat se přes Německo do Belgie, z Belgie do Francie a potom už „jen“ absolvovat cestu Eurotunnelem do Anglie. Náš autobus byl sice pohodlný, ale po 21 hodinové cestě, kdy někteří z nás ani oko nezamhouřili, byl budíček pěkně vostrej! Typical British weather!:-(  Věřte mi, že v půl šesté ráno se nikomu z nás nechtělo na prohlídku Londýna, ale museli jsme. Ještěže od Temže foukal čerstvý a chladný vzduch, který nás všechny probral dostatečně, bohužel… Prošli jsme snad všechny pamětihodnosti Londýna včetně katedrály sv. Pavla, Monumentu, pevnosti Tower a Tower Bridge. Potom nás autobus odvezl k našim náhradním rodičům, kteří nás mile přivítali, s vděčností od nás přijali dárky z naší vlasti (lázeňské oplatky, trubičky…) a pohostili nás večeří v anglickém stylu – na talíři proto nechyběl vařený hrášek, mrkev nebo fazole. A pak už nám únava dovolila jen rychlou sprchu a hupky do postele.
Třetí den jsme začali snídaní, kdy jsme si mohli dát opečené tousty s Nutellou, marmeládou, džemem (my už totiž víme, že je rozdíl mezi džemem a marmeládou!) a cereálie. A zase jsme se vydali na výlety. Tentokrát jsme navštívili Stratford (rodiště W. Shakespeara), středověký hrad Warwick a nakonec univerzitní městečko Oxford – a viděli jsme tu knihovnu, kde se natáčel Harry Potter!
Čtvrtý den nás autobus dovezl do města Salisbury, kde jsme si prohlédli centrum a následně už jsme mohli obdivovat kultovní kameny Stonehenge. Sice se na nás jejich magická síla asi nepřenesla, ale i tak to pro nás byl zážitek. Ještě jsme se ten den procházeli lázeňským městečkem Bath, kde někteří z nás ochutnali i tamější horký pramen – shodli jsme se, že „to je jako u nás“ J A už jsme se těšili do náhradních domovů.
Poslední den jsme hned po snídani vyrazili k zámku Windsor, letního sídla královské rodiny. Na věži vlála královská standarta, ale Bětka nám z okna nepokynula, ach jo! Aspoň jsme si spravili chuť pozorováním tradiční výměny stráží. Za pár chvil už naše foťáky cvakaly jako o život, navštívili jsme totiž muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde je z vosku snad každý, s kým byste se chtěli vyfotit. Ještě rychle k Buckinghamskému paláci a později k Big Benu s parlamentem, Trafalgarskému náměstí, Downing Street, náměstí Leicester a Piccadilly Circus. Kolem jedenácté hodiny jsme se s vidinou té dlooouhé cesty nalodili do našeho dvoupatráčku a hurá domů.
Vrátili jsme se živí, zdraví a plni zážitků J
Thank you.
Zde si můžete prohlédnout fotografie ze zájezdu.
Dana Rysová