Výuka 5.B v „terénu“

Během návštěvy v čajovně U vysmátý žáby jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o druzích čaje a jeho pěstování. Měli jsme také možnost ochutnávky a nakonec jsme si vyzkoušeli zvláštní rituál servírování čaje. Akce se nám velice líbila.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Exkurze do Naučného botanického parku Přírodovědné fakulty  UJEP v Ústí nad Labem začala skupinovou soutěží v poznávání rostlin. Nejlepší žáci si na kole štěstí vytočili zajímavé ceny. Program pokračoval prohlídkou skleníků s průvodcem, který nám poskytoval důležité informace. Exkurze byla velmi zajímavá i díky studentům UJEP, kteří se nám věnovali a kterým tímto děkujeme. Před odchodem jsme si koupili na památku kaktusy a sukulenty a přes Střížovický vrch jsme se vydali zpět do školy.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Vít Borůvka – třídní učitel

botanicky_park