Via Ferrata Vinařská

ferrata_vinarska Po dlouhé prázdninové přestávce se opět rozeběhly zájmové kroužky. Zájem o horolezectví neustává (54 členů od přípravky po devátou třídu) a proto ani Školní sportovní klub nepolevuje ve své činnosti a pro letošní školní rok si připravil pro horolezce hned dvě překvapení.

Ferratové lezení vyžaduje speciální vybavení, které nám doposud chybělo. To je však již minulostí, protože jsme v září zakoupili přilby a ferratové tlumiče pádu a hned jsme je museli vyzkoušet na naší cvičné ferratě. A právě tady bylo druhé překvapení, které se podařilo ve spolupráci s uznávaným stavitelem zajištěných cest, Karlem Bělinou – prodloužení ferraty Vinařská o dalších cca 30 metrů.

Všichni lezci, kteří zdolali novou část ferraty s novým vybavením, byli nadšení a už se těší na další výstupy. Samozřejmostí byl i zápis do vrcholové knihy (první knížku nějaký vandal odcizil i se schránkou, druhou nám opět věnoval pan Karel Bělina). Všichni doufáme, že se budeme moci zapsat i příště a přečíst si, kdo všechno naši ferratu navštívil.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Martin Pilař – instruktor lezení