VI. dětská konference

konference_tisa Žáci 1.B, 4.B a 5.A se ve čtvrtek 16. května zúčastnili tradiční akce v Tisé.

Letošní ročník se konal s podtitulem „Takto ano a takhle ne“. Program celé konference byl věnovaný internetové bezpečnosti a bezpečnosti v online prostředí.

Žáci 1. třídy se zúčastnili besedy pod názvem Online ZOO, kde si s lektorem povídali o tom, co je internet. Seznámili se s opičákem Oldou, který propadl závislosti na mobilním telefonu, měli možnost poznat pandu Pavla, jenž se stal obětí kyberšikany, díky malým antilopám Agátě a Adamovi se děti ocitly tváří v tvář groomingu a s mnoha dalšími zvířátky, která je seznamovala s dalšími hrozbami na internetu. Potom se děti přesunuly na hřiště, kde Policie ČR připravila interaktivní besedu.

Žáci 4.B a 5.A se zúčastnili besedy Národního centra bezpečnějšího internetu, kde se seznámili s vlastnostmi internetu a souvisejících rizik, vysvětlili si, co je to digitální stopa a jaký má dopad na každého uživatele internetu. Dále se dozvěděli, proč má smysl chránit si své osobní údaje a soukromý prostor na internetu, povídali si o nejpoužívanějších sociálních sítích a že je důležité nevěřit všemu, co tam najdou. V závěru dopoledního bloku si děti vyzkoušely interaktivní hru, která se z důvodu počasí letos nekonala ve skalách, ale v okolním lese. Pro zpestření dne se děti také došly podívat na připravenou akci Policie ČR.

Celá konference se dětem velmi líbila a budeme se těšit na další ročník.

 

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Soňa Nebeská – metodik prevence