Turnaj v basketbalu

Okresní kolo

Basketbalisté ze ZŠ Vinařská začali svoji pouť za obhajobou loňského velkého úspěchu, když se stali mistry ČR na výbornou.

V okresním kole nenašli většího soupeře a po poměrně hladkém průběhu, kdy většinou vedli ve svých zápasech od první do poslední minuty, zvítězili a postoupili do krajského kola. To se bude konat 18. Března v Ústí nad Labem.

Sestava ZŠ Vinařská:

Tomáš Muller, Vojtěch Čech, Vojtěch Šimek, Saša Syroťuk, Filip Behenský, Ondra Lejčík, Tomáš Kolařík, Pavel Vidlička

Krajské kolo

Basketbalisté ze ZŠ Vinařská skončili na krásném 2. místě, když ve skupině přesvědčivě zvítězili nad základními školami z Teplic a z Mostu a v semifinále přehráli odvěké rivaly z Litoměřic. Ve finále nastoupili plni odhodlání, že chtějí zvítězit nad favoritem z Děčína.

Začátek zápasu sice patřil nám a po prvním koši Tomáše Mullera jsme vedli 2:0, ale postupně se začali prosazovat naši soupeři. Nástup Děčína se lehce zastavil na stavu 11:10 a chvíli to vypadalo, že zavelíme k závěrečnému útoku, ale soupeř nám dal dvě trojky a postupně si vybudoval desetibodový náskok, který si již s přehledem pohlídal.

Naši kluci skončili na 2. místě v krajském kole, ale smutní být rozhodně nemusí.

Sestava ZŠ Vinařská:

Tomáš Muller, Vojtěch Čech, Vojtěch Šimek, Saša Syroťuk, Dan Chodora, Ondra Lejčík, Tomáš Kolařík, Pavel Vidlička

Blahopřejeme!!!!!!!!!!!!

Mgr. Květoslav Kolařík – vedoucí mužstva

Zde si můžete prohlédnout fotografie z turnaje.