Třídní výlety

1.A + 1.B

Dnes se děti z prvních tříd vypravily na farmu za zvířátky. Poznaly hospodářská zvířata, jejich život, projevy a význam pro člověka. Seznámily se s chovem včel, vytáčením medu a s jeho samotnou ochutnávkou. Utužily si zdraví turistikou v přírodě cca do 10 km.

Akce se zdařila, dětem se líbilo a příště AHÓÓÓJ!!!

Zde si můžete prohlédnout fotografie a video z výletu.

Mgr. Hana Králíková, Mgr. Ilona Rodová

9.A

Letošní školní výlet strávila třída 9. A v Praze v Jumpparku Na Jarově. Po pohodové cestě vlakem jsme museli improvizovat při pohybu v MHD díky výluce linky č. 9., což byla jediná skvrnka na našem výletě.  Ale podařilo se a my se ocitli na sportovišti, kde jsme se opravdu vyřádili. 120 minut jsme strávili v pohybu, proto přikládáme spíše videa, nežli fotografie, protože všichni byli k neutahání a vyfotit je v klidu bylo takřka nemožné. Vyzkoušeli jsme si basket, vybiku i volné skákání, ale nejoblíbenější byla molitanová jáma, kam jsme bezhlavě skákali a dopadali na různé části těla, ale nemohli se vyhrabat ven. Po dvou hodinách plných sportu jsme se přesunuli do centra na Václavské náměstí, kde jsme se hlavně občerstvovali, nakupovali a trochu i chodili po památkách.

Mgr. Vladimíra Běhounková

8.A

Ve středu 28. června 2017 vyrazila třída 8.A s třídní paní učitelkou Bendlmajerovou a s paní učitelkou Hrstkovou na výlet do Aquaparku do Chomutova. Po příjemné cestě rychlíkem jsme vystoupili na zastávce Chomutov – město, odkud jsme pěšky pokračovali do aquaparku.

Tam se nám hned zalíbilo. Jako první jsme vyzkoušeli tobogány a o zábavu bylo postaráno!!! Pak jsme si zapinkali nafukovacím míčem přes síť a chlapci si zazpívali pod vodotryskem.

Kolem dvanácté hodiny jsme dostali hlad, tak byl čas na malé občerstvení přímo uvnitř aquacentra. Cesta vlakem domů rychle utekla a najednou jsme byli zase zpět v Ústí. Bylo to moc fajn. Výlet se vydařil!!!

Mgr. Radka Bendlmajerová, Mgr. Petra Hrstková

9.B

Ve středu proběhl „rodinný“ výlet čtyř žáků 9. B do děčínské ZOO. Svezli jsme se vláčkem, v ZOO si prohlédli zvířátka a pohráli jsme si na dětském hřišti. Moc se nám líbil kůň, který slouží jako automat na mince. Před cestou do Ústí jsme si dali ještě zmrzlinu a vláčkem frčeli domů.

Mgr. Petr Čechura

5.A

5.A vyrazila na výlet na Komáří vížku. Projeli jsme se lanovkou, nasvačili se u Kotelního jezírka a prohlédli si zříceninu hradu Kyšperk.  Výlet jsme zakončili nanukem a ve zdraví jsme se vrátili zpět do Ústí nad Labem.

Mgr. Romana Zepřalková

6.A

28. června vyrazila třída 6.A na školní výlet na hrad Blansko hledat poklad loupeživého rytíře Hendrycha. Cestou na hrad musely děti splnit 4 úkoly, za které získaly mapu k pokladu. Po úspěšném najití a snědení pokladu  si opekly špekáčky a pokračovaly v cestě do Lipové na autobus. V Lipové  ještě stihly oslavit narozeniny Vasila Ficaje. Školní výlet se velmi vydařil a paní učitelka musí děti moc pochválit za disciplinovanost, poslušnost a dobrou náladu.

Mgr. Jana Fajtová

3.B

Ve středu 28. června se naše třída vydala na výlet do Děčína. Dvě hodiny strávené v aquaparku byly tou nejlepší volbou. Vyřadili jsme se na tobogánech a v divoké řece, zrelaxovali ve vířivce a cestou zpět jsme ochutnali vynikající zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Akce se všem náramně líbila.

Mgr. Vít Borůvka