Školní výlet – Zoo Praha

Když jsme se v 6.50 sešli všichni před školou se zalepenýma očima, říkali jsme si, jestli nebyl výlet do zoo v Praze špatný nápad. Zkontrolovali jsme, zda jsme všichni – nebyli, ale nebyl čas čekat na opozdilce – nasedli jsme do dvoupatrového autobusu a vyrazili na cestu ku hlavnímu městu.

U hlavního vchodu do zoo jsme byli pět minut před začátkem otvírací doby, ale rozhodně jsme nedorazili jako první. Bylo zde několik početných skupin z jiných škol. Naštěstí měly naše „vedoucí zájezdu“ vše dobře naplánované, a tak jsme nemuseli čekat dlouho.

Jako první nás v zoo přivítali lední medvědi. Od toho okamžiku už jsme se jen obdivovali různorodosti zvířat, která v pražské zoo chovají, a nemohli jsme nesrovnávat s ústeckou zoologickou zahradou. Závěr? Nesrovnatelné. Nejvíce nás asi nadchlo Sloní údolí, exotická terária a výběh goril. Během dopoledne jsme udělali několik zastávek, abychom snědli svačinu od maminky a utratili nějaké kapesné ve stánku s občerstvením a suvenýry.

Když jsme se v jednu hodinu všichni sešli u východu a ten den se již poněkolikáté spočítali, nikdo z nás již nelitoval časného vstávání. Výlet jsme si moc užili a domů se nám nechtělo. Cestu jsme si proto zpříjemnili zastávkou v restauraci McDonald´s. Po třetí hodině jsme přijeli ke škole a rozloučili se plni nových zážitků. A my, pedagogové, jsme byli hlavně rádi, že se výlet vydařil a nikdo se nám neztratil.

Zde si mlžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Romana Zepřalková