Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích

planetarium Ve čtvrtek 18. října 2018 děti z 5.A v doprovodu paní učitelky a paní asistentky navštívily Severočeské planetárium a hvězdárnu Teplice.

V planetáriu si děti vyslechly přednášku na téma Sluneční soustava. Dozvěděly se i něco o dobývání vesmíru, shlédly unikátní snímky z přistání na Měsíci a viděly postavení souhvězdí a planet na podzimní obloze.

Krátkou procházkou jsme se přesunuly na hvězdárnu, kde na nás čekal program o Slunci. Nejdříve měly děti možnost Slunce pozorovat dalekohledem, v další části jim zkušený pracovník hvězdárny vysvětlil působení Slunce na Zemi a na závěr si děti mohly pohrát na interaktivních obrazovkách.

Celý program děti velmi zaujal a doufáme, že nabyté vědomosti použijí v hodinách přírodovědy.

Mgr. Soňa Nebeská