Projektový den „Ovoce do škol“

V úterý 19. května proběhl na naší škole ve spolupráci s Centrem zdravé výživy projektový den, který byl zaměřen na zdravou výživu, význam ovoce a zeleniny v našem životě a na důležitost pitného režimu. Žáci prvního stupně po celý rok dostávali jednou týdně ke svačině ovoce, zeleninu nebo pitíčko v rámci projektu Ovoce do škol a tento den byl připomenutím toho, jak jsou tyto potraviny pro zdravý vývoj potřebné..

Žáci prvního stupně a přípravného ročníku putovali po pěti stanovištích, kde si zopakovali a doplnili vědomosti. Na některých stanovištích byla pro děti připravena ochutnávka různých druhů ovoce a zeleniny. Na stanovišti „Pitný režim“ děti vyráběly ovocnou limonádu. Velkým překvapením pro mnohé bylo, že tento sladký nápoj obsahuje nemalé množství cukru.

Jedna ze zastávek byla ve školní kuchyňce, kde bylo pro děti připraveno malé občerstvení. Po třech hodinách byla akce ukončena a děti se spokojené a s plnými bříšky rozešly do svých tříd.

Mgr. Soňa Nebeská – metodik prevence

Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce.