Příměstský tábor

První den letošního příměstského tábora ZŠ Vinařská už je za námi. Dnes jsme si udělali krásný výlet na Varhošť, kde jsme navštívili rozhlednu. Před samotným výstupem jsme se posilnili výbornými koláči. Po krásném výhledu jsme si nacvičili pokřik a hymnu tábora. Před odjezdem jsme si ještě jednou pochutnali na výborných koláčích a už nás mikrobus odvážel zpět do Ústí. Ve školní družině si pak každé družstvo vytvořilo svou vlajku a po zazpívání hymny děti čekala ještě slaná dobrota a pak hurá domů. Zítra nás čeká výlet do Teplic, kde navštívíme botanickou zahradu a cestou zpět KFC.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Druhý den příměstského tábora jsme navštívili botanickou zahradu v Teplicích. Po prohlídce skleníků a venkovní expozice jsme se osvěžili zmrzlinou. Po načerpání sil jsme se zastavili na přilehlém dětském hřišti se spoustou prima atrakcí. Cestou domů nás čekala návštěva v KFC, kde jsme si výborně pochutnali. Zítra nás čeká zámek v Zákupech. Všichni se již těšíme.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Třetí den příměstského tábora jsme zavítali na zámek Zákupy nedaleko České Lípy. Hned před branou nás vítal chundelatý medvěd, který se stal atrakcí tohoto zámku. Prohlídka zámku i přilehlého parku byla opět super, tak jako čerstvé sýrové rohlíky se šunkou. Zítra jedeme směr Třebenice.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Na čtvrtý den jsme odjeli na výlet na Litoměřicko, kde jsme navštívili Muzeum českého granátu v Třebenicích. Zde jsme si prohlédli výstavu historických i současných šperků s českým granátem, doplněnou dokumentací těžby a výstavu České středohoří – země hradů. Poté jsme se proměnili v hledače tohoto nerostu a opravdu každý si odnesl vlastnoručně nalezený český granát. V místní Čokolatérii jsme si pochutnali na vynikající zmrzlině s čokoládou. Cestou domů jsme si ještě zasportovali na dětském hřišti. Poslední výprava bude do Tisé.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Poslední den příměstského tábora jsme se vydali do skalního města v Tisé. Po chvilce houbaření jsme se vyřádili ve skalách. Horolezení a turistika je prostě naše. Zpáteční cestu, jako každý rok, jsme zakončili v „McDonaldu“.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Anna Šťovíčková a Mgr. Petr Čechura – vedoucí příměstského tábora