Příměstský tábor

V pondělí 17. srpna začal již 4. ročník příměstského tábora. Tak jako v předchozích letech byli všichni zvědaví, kam se letos pojede. První výlet jsme věnovali Pavle Mohrové, která s námi na tábor pravidelně jezdí. Proto jsme jeli do Pavlinina údolí v Jetřichovicích. Jako každý rok nám přálo i počasí – po vedrech konečně příjemné ochlazení, přesně na výlet do přírody. A co jsme měli dobrého? Super sýrový croissant, vychlazenou přesnídávku a nakonec i nanuka. Na úterní výlet se všichni těší do Libochovic.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

V úterý jsme se za deštivého počasí vydali do Libochovic, kde se narodil významný český vědec Jan Evangelista Purkyně a kde je krásný zámek. Před prohlídkou jsme se posilnili výbornými koláči a nakoupili si pohledy a turistické známky. Kluci na zámku nejvíce obdivovali staré pušky a děvčatům se moc líbilo „kouzelné“ zrcadlo. Po prohlídce jsme se ještě s panem průvodcem došli podívat na zámecké pávy. Pak následovala rychlá procházka v zámeckém parku a hurá domů. Ve středu nás čeká Krupka.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Ve středu jsme navštívili hrad v Krupce. Je z něj krásný rozhled do okolí. Po svačince na hradě jsme si prohlédli vystavené exponáty v muzeu, které je zaměřeno na přírodu Krušných hor a historii těžby v Krupce a okolí. Největší úspěch má, jako každoročně , návštěva KFC, kde jsme si dali super „oběd“. Ve čtvrtek nás čeká porcelánka v Dubí.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Čtvrteční návštěva porcelánky nezklamala. Prohlídka se všem velmi líbila, hlavně vlastnoruční výzdoba hrnečků, které se dětem opravdu povedly. Závěr tohoto dne, jako každý rok, se odehrával v McDonald´s, kde si všichni pochutnali.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Poslední páteční výlet jsme odjeli do malebné vesničky Doubice, kde jsme si prohlédli výstavu dřevěných soch – převážně s pohádkovými motivy a náš letošní příměstský tábor zakončili výborným obědem v místní hospůdce. Nakonec si každý odnášel diplom a něco dobrého na zoubek.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.

Příměstský tábor očima dětí

Jako každý rok se konal příměstský tábor. Jelikož jsme tu byli naposled, tak se my, dívky z 9.B, s vámi loučíme.

První den jsme započali cestou do Pavlinina údolí, na počest Páji (deváťandy). Kromě překrásné přírody nás čekaly soutěže, jako například hod šiškou. Hod šiškou zvládla většina na dvojku, některým ostrostřelcům se však moc nedařilo (viz Julča). Díky neuvěřitelným vyjednávacím schopnostem paní vychovatelky Šťovíčkové se počasí vyvedlo.

Proto se někteří z nás odhodlali i „vykoupat“ v jedné z říček. Také oběd v přírodě nebyl k zahození. Sýrový croissant s oblohou a něco sladkého k tomu nás všechny potěšil, zvláště pak výše zmíněnou Páju. Na závěr výletu jsme se zastavili na hřišti, kde v některých starších ožil dětský duch, a tak se na různých prolízačkách pěkně vyřádili. Na závěr jsme si dali nanuka a jeli dom.

Druhý den jsme navštívili zámek Libochovice, kde se mimo jiné natáčela spousta filmů. Hned na první nás zaujal automat na horkou čokoládu. Paní vychovatelka nás opět nezklamala a vyjednala nám toho nejkrásnějšího průvodce. Na zámku se nám všem líbilo, ale mrzelo nás, že se v prostorách zámku nesmí jíst, jelikož pan učitel napekl výborné koláče. Po prohlídce jsme se ještě šli podívat na pávy. Po procházce zámeckým parkem jsme se za deště odporoučeli zpátky k minibusu. Po cestě nás Pája s Jančou překvapily svou kulturní vložkou v podobě tance a zpěvu.

Třetí den jsme se vydali do Krupky na zříceninu hradu a poté do muzea. Pokochali jsme se výhledem ze zříceniny a zamířili jsme do místního muzea. V muzeu jsme viděli mnoho sbírek hasičské výbavy a také mnoho vycpaných zvířat. Dozvěděli jsme se mnoho o historii muzea a sbírek. Po ukončení exkurze jsme vyrazili do KFC, kde si všichni pochutnali na B-smartu.

Čtvrtý den jsme jeli do sklárny v Dubí. Prošli jsme si porcelánku. Viděli jsme celkovou výrobu porcelánu a jeho zdobení. Poté jsme si mohli ozdobit vlastní hrnek. Den jsme zakončili tím nejlepším, co známe – návštěvou mekáče.

Poslední den jsme zahájili, jak jinak, než jídlem. Dostali jsme diplomy s vtipným a inteligentním věnováním. Poté jsme se všichni odporoučeli do Doubic. Nejkrásnější zážitek zde byl oběd – knedlo vepřo zelo. Kromě jídla tam byly dřevěné sochy, se kterými jsme se téměř všichni vyfotili. Také jsme se vyřádili na hřišti, nejvíce na klouzačce s hříbkem či chaloupce.

Děkujeme za krásně strávený týden a loučíme se s vámi. Pája, Janča, Denča, Zuzka

Zde si můžete prohlédnout fotografie z příměstského tábora.