Poslův Mlýn – úterý

Ráno raníčko až vysvitne sluníčko… To se sice zpívá v jedné lidové písničce, ale některé děti toho nedbají. Snídani máme v půl deváté a místo toho, aby si hezky přispinkly, jsou vzhůru už od půl sedmé. Třeba nám to vyjde zítra…

Po snídani – kukuřičné lupínky s mlékem, loupáčky, chléb, máslo, sýr, džem a čaj – se prvňáčkové pustily do čtení a druháci se chvilku mořili s češtinou a násobilkou. Po vysilujících výkonech dostaly děti svačinku – mandarinku – a šli jsme na sluníčko, kam za námi dorazila přípravka, která byla do té doby v lesíku. Kupodivu bylo volno na „břichaté“ trampolíně, tak jsme se ještě před obědem trošku natřásli.

Po obědě – kuřecím vývaru a hamburské pečeni s houskovým knedlíkem – mohly děti u zdejšího baru utratit část kapesného. Je tu tolik lákadel, že nevěděly do čeho peníze dřív investovat. Po obědě přijel pošťák Ondra a doručil většině pohled z domova. Děti se s pohledy pomazlily na pokojích při poledním klidu. Potřebovaly nasbírat energii na odpolední činnost.

Po svačince v „bílém domě“ zavítali nejmenší a 1.B do muzea Čtyřlístku. Dáte dohromady jména všech čtyř kamarádů? 1.A a druháčci měli soutěže v lese. Zahráli si na medvědy – děvčata převálcovala kluky – a absolvovali běh do vršku. Některé výkony byly obdivuhodné… Když jsme posbírali všechny děti, došli jsme obklikou na pro nás zakázané hřiště, o kterém jsme psali včera. A ejhle, z druhé strany nebyl zákaz vstupu, tak jsme si tam pohráli.

Po večeři – haluškách – dostaly děti ještě do těla (to by bylo, aby si zítra nepřispaly!). Hrála se vybíjená, Na mrazíka, běhalo se kolem ubytovny.

Po večerní sprše a čištění zoubků jsme všechny zahnaly do pelechů, popřály jsme jim dobrou noc a nyní doufáme, že jsme je dost unavily. To se pozná ráno…

Maminkám, tatínkům, sourozencům, babičkám i dědečkům posílají děti pusinku.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.