Poslův Mlýn – středa

Jojo, dospělí mají o dětech někdy zkreslené domněnky. Pokud jsme si myslely, že po včerejším programu by měla všechna drobotina spát alespoň do osmi hodin, mýlily jsme se. Dnešní ráno nám přineslo nový poznatek: čtyři děvčata z 1.A  jsou prostě k neutahání. V půl sedmé vzbudila půlku pavilonu svým „šeptem“ a „tichým“ smíchem.

Po snídani – párkách nebo chlebu se sýrem – se šly děti školou povinné hodinku učit. Po svačince – Termixu – se šly rozpohybovat na přilehlé hřiště a opět zvítězila „břichatá“ trampolína. Dnes jsme si ji opravdu užili, protože se areál částečně vylidnil, aby se odpoledne naplnil novými hosty.

Oběd jako vždy moooooc dobrý. Opět vývar, tentokrát s nudlemi, a stehno kura domácího na paprice s těstovinami. Letos se personál v kuchyni opravdu snaží.  Po odpoledním klidu rychlá svačinka – šáteček s marmeládou – a hurá ven. Malé děti s prvňáčky z 1.B šly do lesa – zase se nikdo neztratil – hrát si a soutěžit. Při zpáteční cestě nasbíraly dřevo na zítřejší oheň. Budeme opékat buřtíky (to místo plavby na korábu). Táhly v zástupu za sebou jako mravenečkové, náruče plné. Druháci s prvňáčky z 1.A šli pro změnu do muzea Čtyřlístku. V tamějším obchůdku utratili část peněz a tu další v cukrárně na náměstí. Hitem dnešního dne byl popcorn. Úplně ho vykoupili, na dva poslední prostě už nezbylo.

Večerní rizoto s červenou řepou nebo kyselou okurkou nám zaplnilo hladová břicha. Aby právě nabitou energii nevydávaly v pokojích, šli jsme pro jistotu zase na prostranství u pavilonu. Vybíjená, fotbal či lezení po prolézačkách. Všechno to mělo vést k tomu, že zítra i ta čtyři ranní ptáčata budou spát.

Kritický třetí den jsme tedy prožili bez zranění jen s několika štípanci od komárů snad na každém těle. Paní zdravotnice má naštěstí zásobu Fenistilu a maže a maže a maže.

Teď už většina dětí spí. A pokud ne, budou spát za chvilku. Vysprchovaná a vysportovaná tělíčka potřebují dobít, aby se nás zase zítra pokusila přemoci. Jenže my se nedáme. Dobrou noc.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.