Poslův Mlýn – pondělí

Dopolední mumraj před odjezdem vystřídalo nadšení dětí, když se autobus rozjel směr Poslův Mlýn. S jednou zastávkou na „vyvenčení“ čtyř dětí, kterým bylo trošku nevolno, jsme naprosto v pohodě a bezpečí dorazili na místo určení.

Vynosily jsme tašky a kufry z autobusu a děkovaly jsme všem zodpovědným rodičům, kteří dětem kufr podepsali. Pohoda skončila v okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že postele nejsou povlečené (ostatně nic nového…). Zde musíme pochválit většinu dětí. Povléknout polštář zvládly téměř všechny a některé dokonce natáhly i prostěradlo.

Po obědě – zeleninové polévce, bramborové kaši a pečeném kuřecím mase s okurkou – si děti vybalily věci do skříní a vyzdobily si dveře obrázkem – to pro lepší orientaci na cestě do pokojů.

Po domluvení pravidel, která by měla vést ke klidnému prožití dní následujících, dostaly děti svačinku – koláč a jogurt – a vyrazili jsme na přilehlé hřiště a kratší procházku do okolí. Trošku nás všechny rozmrzelo, že z hřiště, které jsme v předešlých letech rádi navštěvovali, se stal soukromý sektor se zákazem vstupu a hrozbou přivolání policie L

Po kratičké poradě jsme tedy poodešli do blízkého lesíka, kde si děti vystavěly domky pro mravenečky. Odtud už jsme pokračovali umýt si ruce a na večeři – mexické fazole s chlebem (mexické jen podle názvu, většině dětí moc chutnaly).

Teď je 21.35. Pár slziček sice při usínání ukáplo, ale teď už všichni broučkové a berušky nabírají síly na další den. A nás sedm si připraví plán na zítra…

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.