Poslův Mlýn – čtvrtek

Konečně jsme nad dětmi zvítězily… Přestože všechny nespaly až do budíčku, ležely klidně v postelích a jen si tiše povídaly. Po ranní hygieně a úklidu pokojů jsme se vydali na snídani – salám, sýr, máslo, chlebík nebo rohlík. A zase trocha učení a svačina – jablko. Měly jsme pro ně připravený pestrý program na celý den, tak potřebovaly spoustu síly. Hned po svačince se všechny rozdělily do družstev a začaly svou pouť, která je měla dovést k hledání a nalezení pokladu.  Plnily úkoly fyzické i vědomostní. Zopakovaly si názvy zdejších míst, něco z prvouky i z českého jazyka, vznášely se nad zakázaným územím a dostaly lekci z fotbalu. Poklad stál za to. Jistě se Vám doma pochlubí.

Plněné bramborové knedlíky se zelím v poledne byly prima, ale krupicová kaše k večeři nadchla téměř všechny děti. Svědčila o tom dlouhá fronta na přídavky. Ale zpět k odpoledni. Knedlíky se musely v bříšku náležitě rozležet, takže půl hodinky klídek a potom balení kufrů. Nějaké kousky prádla zbyly, ale ty snad do zítra najdou své majitele. Odpoledne bylo částečně v režii dětí. My jsme organizovaly pečení buřtů (nikdo nám do ohně nespadl) a děti si vybraly zábavu podle své chuti. Na výběr měly vybíjenou, fotbal, prolézačky, stavění z písku, švihadla, s paní Králíkovou Polívka se vaří,…

Po již zmíněné večeři začalo slíbené disco. Každá třída si připravila písničku, se kterou se nám všem předvedla a děvčátka „tleskandy“ nám předvedla, co celý týden vždy po večeři trénovala. Některým vyhládlo, tak dostaly ještě housku s pomazánkovým máslem a rajčetem. Pak už jen hygiena, pyžamko a dobrou noc.

Předpokládáme, že zítra už za ranního kuropění budou vzhůru. Přestože se jim tu líbí, domů se těší. Zítra dopoledne ještě rozdáme diplomy, rozloučíme se s milým panem kuchařem, pozdravíme hřiště a snad i „břicháče“, naskládáme se do autobusu a vyjedeme domů.

No a nás sedm dospělých v sobotu ráno odjíždí do Jánských Lázní na ozdravovací kúru.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z dnešního dne.