Pohádková olympiáda

V pondělí 7. března 2016 se uskutečnil další ročník oblíbené soutěže Pohádková olympiáda.

Tak jako v předchozích letech i tento rok soutěžila smíšená družstva (složená z žáků od přípravky až po třeťáky) v šesti „pohádkových“ disciplínách. A jaké úkoly měly děti splnit?

Nejprve musely uhodnout název pohádkové knihy na základě čtené ukázky, pak následovala jedna z nejtěžších disciplín – podle obrázků poznat ilustrátora dané knihy, dalším úkolem pak byla video a poté audio ukázka z pohádek a filmů pro děti. Poté následoval tradiční a dětmi oblíbený pohádkový test a závěr olympiády patřil divadelní tvorbě. V poslední disciplíně si družstva vylosovala název známé české pohádky a jejich úkolem bylo sehrát úryvek děje této pohádky.

A kdo letos obsadil první místo? Vítězem je družstvo složené z žáků: Viktorka Kostíková, Lenka Heppová, Amálka Kolaříková, Kačenka Kulhavá, Terezka Lukešová, Tadeášek Černý a Daneček Polívka. Vítězům ještě jednou velká gratulace a všem ostatním pochvala za snahu i odvahu.

A na co se budeme těšit v měsíci dubnu? Hned 1. proběhne další z celodružinových akcí – tentokrát písničková soutěž, známá pod názvem Hit Holoměře.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce.

Anna Štovíčková – vedoucí ŠD