Paralympijský školní den

paralympiada V úterý 6. listopadu 2018 proběhl na naší škole Paralympijský školní den s podporou University Palackého v Olomouci a ústeckým UJEPem.

Žáci sportovních tříd 4. – 9. ročníků byli rozděleni do skupin a postupně si vyzkoušeli sporty pro tělesně postižené, seznámili se s pravidly práce a chování k nevidomým. V tělocvičně poznali rozdíly mezi sportovním a ortopedickým vozíkem, učili se jej ovládat, a nakonec si zatrénovali basketbal pro vozíčkáře. Na dalších stanovištích se učili chodit se slepeckou holí po schodech a v terénu, zahráli si Goalball s ozvučeným míčem, Curling a Bocciu pro postižené a nakonec proběhla beseda s bývalým hokejistou Tomášem Zelenkou, který po úrazu na ledě zůstal na vozíku a byl na olympiádě ve Vancouvru jako trenér našich sledge hokejistů.

Myslím, že se akce povedla a děti byly velmi spokojené.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Marcela Bromová