Ovoce do škol

Naše škola se zapojila do projektu Ovoce do škol, který je financován ze státního rozpočtu ČR a z rozpočtu EU.

Žáci I. stupně dostávají jednou za 14 dní ovoce nebo zeleninu zdarma.  srdce_placka_ovoce_web

Podpora je poskytována na:

• čerstvé ovoce a zeleninu
  • balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním), pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
  • balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů

Cílem projektu je zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Veškeré informace najdete na adrese www.ovocedoskol.eu

plakat_ovoce_do_skol