Okresní finále v malé kopané

Memoriál Václava Čecha – okresní finále v malé kopané

mala_kopana1 Turnaj v malé kopané pro žáky 6. a 7. tříd se těší velké oblibě mezi amatérskými i profesionálními fotbalisty a tak není divu, že se letos přihlásilo celkem 17 škol. Rozděleni do skupin po čtyřech nebo pěti družstvech, odehrály týmy mini turnaje systémem každý s každým ve středu 14. října 2015.

mala_kopana3 Vybraní reprezentanti naší školy narazili na hřišti ZŠ Karla IV. na týmy základních škol Trmic, Rabasovky, Husovky  a domácího Karla IV. Za velice nepříznivého počasí (vytrvalý déšť a 7°C) se rozpoutaly férové boje o jediné postupové místo do finále. Po obrovském nadšení z vítězství 3:1 nad Karlem IV. v úvodním zápase (a se sebevědomím, že teď už porazíme kohokoli) přišla studená sprcha v podobě porážky 0:3 od profíků z Rabasovky (samotné nadšení a bojovnost našich hráčů na sehraného soupeře nestačily). Jak se ukázalo, Rabasovka byla jasným vítězem naší skupiny a proto bez naděje na postup jsme se snažili zbývající utkání dohrát bez nervozity a zranění. S další prohrou 0:2 s Trmicemi a remízou 1:1 s Husovkou jsme se s turnajem rozloučili.

            Poděkování za vzornou reprezentaci školy si zaslouží všichni hráči, přesto vyzdvihuji výkon našeho brankáře Pavla Tomšíka a útočníka Kale Costy (na hostování z Austrálie).

Martin Pilař – vedoucí mužstva