Náměty a nápady na samostudium

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,
na této stránce je několik odkazů, kde najdete nápady a inspirace na samostudium, procvičování nebo jen na zkrácení dlouhé chvíle.
 
 
Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Zábavně-vzdělávací program UčíTelka… když děti učí telka vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká televize jej bude prozatím vysílat po dobu jednoho měsíce. 
 
 
Pro žáky druhého stupně bude vysíláno pásmo vzdělávacích pořadů – Odpoledka.
 
Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin,  pomůže program ČT1 studentům, na něž čekají přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Pořad Škola doma bude trvat 45 minut. V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika. 
 
 
Další možnosti pro domácí vzdělávání a procvičování:
ČT edu – tisíce videí pro chytrou zábavu i vědu
 
zdroj:
UčíTelka. Česká televize [online]. Praha: neuvedeno, 2020 [cit. 2020-03-16]. Dostupné z: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/
 
Česká televize spustí vyučování prostřednictvím obrazovky. Pořadem UčíTelka reaguje na zavření škol. Česká televize [online]. Praha: neuvedeno, 2020 [cit. 2020-03-16]. Dostupné z: http://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3062122-ceska-televize-v-pondeli-spusti-vysilani-pro-skolaky-porad-ucitelka-okamzite-reaguje