Muzeum hygieny Drážďany

V sobotu 31. 5. 2014 jsme navštívili hlavní město Saska, Drážďany. Naším cílem tentokrát bylo Německé muzeum hygieny. Navštívili jsme několik expozic věnovaných našemu tělu. Zajímavý byl i pavilon věnovaný tanci a pohybu. Výstava exponátů byla doprovázena spoustou interaktivních ukázek. Vyzkoušeli jsme si, jak udržet rovnováhu, umět relaxovat, jakou máme sílu, jak se umíme pohybovat a spoustu dalších zajímavostí. Po téměř dvouhodinové prohlídce jsme vyrazili na naši oblíbenou Prager Strasse. Své znalosti německého jazyka jsme otestovali při nákupu oblečení, občerstvení, suvenýrů a dárků pro rodinu. Největší dobrodružství jsme zažili na zpáteční cestě, protože kvůli zpoždění nám ujel přípoj v Bad Schandau. Už jsme se pomalu smiřovali s tím, že se náš vydařený výlet o dvě hodiny protáhne čekáním na další přípoj. Ale díky pochopení průvodčího vlaku EC, který nás svezl bez správného lístku až do Ústí, jsme dorazili pouze s 15 minutovým zpožděním. Tímto mu patří náš veliký dík. Díky této události jsme se přesvědčili, jak je důležité znát cizí jazyky, protože vstřícného německého průvodčího bylo potřeba přesvědčit v jeho rodném jazyce. I přes tuto drobnou komplikaci se výlet vydařil, počasí přálo, všichni se chovali vzorně, a tak již šetříme eura na prosinec, kdy navštívíme vánoční trhy.

Mgr. Vladimíra Běhounková

Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce.