Mistři ČR v basketbalu

Základní škola Vinařská se stala 15. května 2014 mistrem České republiky v basketbalu v kategorii chlapců 6. – 8. tříd. Turnaj je organizován AŠSK ČR a sponzorován partnerem AND 1 .

basket2 Chlapci ze ZŠ Vinařská se nejprve poměrně hladce prokousali okresním a krajským kolem, kde jasně poráželi své soupeře. Porážku nezaznamenali ani na kvalifikaci o MČR, které se konalo v Praze, i když zde narazili na soupeře ze Sokolova, jehož nápor odrazili až na konci zápasu. Po zásluze jsme se tedy mohli začít těšit na finálový turnaj, který se každoročně koná v Klatovech.

Zde jsme postupně narazili na tým z Nového Jičína, který nám po smolném průběhu uštědřil první porážku. Náš tým to ale spíše povzbudilo a zlepšeným výkonem jsme postupně porazili Pardubice, ve čtvrtfinále Slaný v semifinále tým Nymburka, abychom se ve finále znovu utkali s Novým Jičínem. Ve finálovém zápasu jsme od počátku vedli pohodlným náskokem, ale soupeř zápas nevzdal a postupně snižoval náskok, aby ve čtvrté čtvrtině šel i do tříbodového vedení. Naši hráči pak v infarktovém závěru otočili vedení na svoji stranu o pouhý jediný bod a vedení již nepustili ze svých rukou.

Po závěrečné siréně jsme tak mohli začít slavit a těšit se na předávací ceremoniál. Na něm jsme zaznamenali i individuální úspěchy, když se Tomáš Kolařík dostal do All stars týmu a zároveň získal i cenu pro nejužitečnějšího hráče tzv. MVP.

basket3 Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům ZŠ Vinařská, kteří důstojně reprezentovali ZŠ Vinařská, ale i celé město Ústí nad Labem.

Sestava týmu ZŠ Vinařská:

Tomáš Müller, Vojta Čech, Vojta Šimek, Honza Deutsch, Ondra Lejčík, Dan Chodora, Filip Behenský, Tomáš Kolařík, Pavel Vidlička.

 

Zvláštní poděkování patří také Václavu Čechovi (otec Vojtěcha Čecha), který přispěl po celou dobu turnaje k dobré náladě a obětavé pomoci.

 

Zde si můžete prohlédnout fotografie z finálového turnaje.

 

Mgr. Květoslav Kolařík – vedoucí týmu ZŠ Vinařská

Výsledky našeho týmu na MČR basket1

Skupina A:

ZŠ Vinařská : Nový Jičín 14:16 – Kolařík 6, Muller 4, Šimek, Čech 2

ZŠ Vinařská : Pardubice 34 : 18 – Kolařík 14, Šimek 8, Muller 6, Čech 4

Čtvrtfinále:

ZŠ Vinařská : Slaný 19:16 – Šimek, Muller, Čech 5, Kolařík 4

Semifinále:

ZŠ Vinařská : Nymburk 28:24 – Kolařík 9, Muller 8, Šimek 6, Čech 5

Finále:

ZŠ Vinařská : Nový Jičín 30:29 – Kolařík 14, Muller 8, Šimek 6, Deutsch 2