Minikopaná

1_zs_mirova Milovníci kopané z 8. a 9. tříd se konečně dočkali a 16. dubna se zúčastnili okresního finále v minikopané základních škol na hřišti ZŠ Rabasova.  Ve skupině A si náš tým počínal sebevědomě a s dvěma výhrami a jednou remízou si vybojoval účast v postupové skupině B.

Další zápasy se odehrály 24. dubna na fotbalovém hřišti ZŠ Nová. Začali jsme odhodlaně, ale štěstí stálo na straně soupeře ze ZŠ SNP a tak jsme i přes mnoho šancí uhráli pouze bezbrankovou remízu. Jak se později ukázalo, byl tento zápas rozhodující pro konečné pořadí našeho týmu v soutěži. 2_zs_stribrnicka

Ve druhém zápase jsme překvapili soupeře sehraností a technikou, a když se přidalo na naši stranu i trochu štěstí, porazili jsme budoucí vítěze soutěže, ZŠ Mírovou, vysoko 4:0. V posledním zápase jsme museli porazit ZŠ Hlavní, nebo alespoň remizovat, abychom postoupili do semifinále. Od začátku zápasu jsme soupeře tlačili a vytvořili si několik dobrých příležitostí ke skórování. Bohužel bez gólu! A tak se iniciativy chopil soupeř a podle úsloví „nedáš – dostaneš“ vedl 1:0. Ani za tohoto nepříznivého stavu však naši hráči nepolevili ve svém úsilí a znovu a znovu se vrhali do bolestných soubojů s houževnatým soupeřem. Opět jsme si vytvořili několik gólových šancí . . . , ale nešťastný scénář se opakoval a soupeř navýšil své vedení na 2:0. A protože závěr utkání nepřinesl žádný zázračný zvrat, rozloučil se náš tým se soutěží na 5. – 8. místě.  3_zs_hlavni

I přes nenaplněná očekávání (umístění do třetího místa) zaslouží všichni hráči poděkování za vzornou reprezentaci školy a profesionální přístup.

Mgr. Martin Pilař – vedoucí mužstva

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Daniel Chodora, Vít Sedláček, Patrik Tejml (všichni 8.A), Tomáš Mrázek, Milan Tipan, Jakub Němec, Michal Končel, Michal Vico, Daniel Dobiáš, Matěj Lank (všichni 9.A)

Zde najdete kompletní výsledky.