Mezinárodní den dětí

I když svátek všech dětí byl už ve středu, oslava na naší škole proběhla v pátek 3. června 2016. Vydali jsme se na Stadion DDM na Bukově, někteří na pláž uprostřed města, kde se utkali v beach volejbale a jen malá část žáků II. stupně zůstala ve škole, kde strávila odpoledne nad společenskými hrami.

Žáci měli možnost zahrát si s kamarády svoje oblíbené „deskovky“ nebo vyzkoušet úplně nové hry zapůjčené ze Severočeské vědecké knihovny či z naší družiny. Hráli jsme Afriku, monopoly, různé karetní hry jako např. Dračí srdce, bang, ale také jsme soutěžili s Bílými historkami. Dopoledne se vydařilo, každý si vysoutěžil malou odměnu a pak už se všichni těšili na oběd, kde se setkali se svými kamarády.

Mgr. Jana Osif Valešová

Na tenisových kurtech se utkalo celkem 6 dívek a 6 chlapců. Dvouhru dívek ovládla Sabina Kolínská(8.A), dvouhru chlapců vyhrál Petr Maule (7. A). Ve čtyřhře dívek zvítězily Sabina Kolínská a Anna Řandová (8.A). Statečně bojovali všichni účastníci a zaslouží si pochvalu.

Mgr. Vladimíra Běhounková

Páteční ne úplně ideální počasí nám umožnilo hrát chvíli basketbal, kde se žáci 6.B prali o míč, krokovali, občas nadšeně „zavěsili“, dále pak všichni využili suché místo před fotbalovou bránou k rozehřátí brankáře. Při slabém dešti se i učitelé zapojili do hry frisbee. Občas jsme si pinkli badminton, který si někdo donesl. Vrcholem pátečního dopoledne byl zápas šesťáků a učitelů proti osmákům (a osmandám, které byly jako fakt dobré), který skončil snad 4:2, ostatně hráli jsme pro zábavu. A tak na hřištích kolem už nikdo nebyl a náš fotbalový tým by ještě hrál, snad jen hlad nás přiměl ukončit zápas a vydat se pomalu ke škole.

Mgr. Monika Mrňáková

V pátek 3. června 2016 se někteří žáci a žákyně v rámci Dne dětí zúčastnili sportovního souboje v přehazované na beachovém hřišti.

Po drsném boji nakonec zvítězilo družstvo ve složení – Perlík, Bräuer, Hašek a Pospíšil. Gratulujeme! Při souboji družstev, které posílily o vedení paní učitelky, těsně zvítězilo družstvo paní učitelky Bendlmajerové.

Zájemci a zájemkyně si pak vyzkoušeli i beachvolejbal.

Mgr. Radka Bendlmajerová

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

I. stupeň

Letošní den dětí proběhl v jiném duchu než v několika letech předchozích. Místo návštěvy kina jsme pro žáky připravili dopoledne na půdě školy. Každý dostal do ruky kartičku, na které se mu zapisovaly body. Na každém z osmi stanovišť plnily děti nějaký úkol a záleželo jen na jejich šikovnosti, kolik bodů získají. Takto nasbírané body si mohly vyměnit ve stánku za věcné ceny: školní potřeby, drobné hračky a sladkosti.

Po dvou hodinách byl stánek téměř prázdný a děti s plnými náručemi odměn spokojeně odcházely.

Mgr. Soňa Nebeská