Medobraní

OLYMPUS DIGITAL CAMERA V rámci dalšího projektového dne se ve školní družině uskutečnilo tzv. Medobraní.

V první části středečního odpoledne se děti seznámily (za pomoci počítačové techniky – internetu) s tím: kde a jak žijí včelky, jak vypadá včelí roj, prostě vše o včelách. Děti se seznámily s názvy druhů včel ve včelstvech (dělnice, matka, trubec), ale také si rozšířily své vědomosti z oblasti využití medu a dalších produktů (vosk,…) v našem životě.

V druhé polovině odpoledne jim pan Mgr. Petr Čechura, který se zabývá již delší dobu chovem včel, předal své letité zkušenosti z této oblasti. Děti se dozvěděly mnoho nového, mohly si vyzkoušet ochranný oděv včelaře, prohlédnout včelí plásty a samozřejmě ochutnat i sladký med. Počasí nám již tradičně přálo, prostě super odpoledne.

Poslední družinovou akcí v tomto školním roce bude v úterý 25. června rozlučková diskotéka se soutěžemi.

Anna Šťovíčková – vedoucí ŠD