Lezecké závody

11. prosince 2014 byl zahájen třetí ročník lezeckých závodů Speed climbing 2014 v rychlostním lezení, jehož se zúčastnilo celkem 196 žáků naší školy, od přípravného ročníku až po devátou třídu. Vítězové třídních kol navzájem poměřili svou mrštnost, sílu a obratnost na 6 metrů vysoké umělé stěně ve školním finále, které se konalo 19. prosince. Absolutně nejrychlejší čas zaznamenal žák 8.B Denys Polukhin (11:89s) a vytvořil tak nový rekord stěny. Poděkování patří všem, kteří překonali vlastní strach z výšky a svým výkonem překvapili nejen soupeře ale i sami sebe, naopak zklamáním je neúčast některých vítězů třídních kol ve školním finále. A cena pro vítěze? Devět nejlepších lezců ze čtyř kategorií si v sobotu 10. ledna 2015 zdarma vyzkoušelo moderní lezecké centrum Hudy na Pražské ulici v Ústí nad Labem.

Za organizátory Martin Pilař.

 

Zde najdete výsledky.

Zde si můžete prohlédnout fotografie ze závodů.