Florbal – krajské finále

Děvčata mají bronzové medaile z krajského finále florbalu.

teplice_holky Stalo se již tradicí, že v posledních 4 letech má naše škola florbalové úspěchy i v kategorii děvčat. Tým, jehož hra je založena na šikovnosti hokejistky Libušky Holé z 9.A a bojovnosti všech ostatních holek, přivezl medaili z krajského finále v Teplicích. Musím přiznat, že letos jsem v úspěch vůbec nevěřila, ale potom, co holky v prosinci zcela suveréně vyhrály v okresním kole, slíbila jsem, že do Teplic pojedeme. V prvním zápase, se ZŠ Krupka, po příšerném výkonu, jsme zaslouženě prohrály, ale špatný výkon holky namotivoval a další zápas, se ZŠ Podbořany jsme 3:0 vyhrály. Třetí zápas, se ZŠ Litoměřice skončil remízou 1:1. K postupu do semifinále jsme potřebovaly pomoc soupeřů, která přišla a se štěstím jsme postoupily do semifinále proti Kadani, kde jsme určitě nebyly horším týmem, ale prohrály jsme 1:0. Zápas o třetí místo se ZŠ Děčín byl hodně vyrovnaný, skončil 1:1 a muselo se prodlužovat, ani prodloužení nerozhodlo a jely se nájezdy. Libuška svůj první nájezd proměnila, ale soupeři se podařilo vyrovnat, tak jsem se rozhodla na další nájezdy poslat Líbu do brány a vyplatilo se. Libuška další 4 nájezdy soupeře chytila a po gólu Markéty Šlejtrové jsme mohly začít slavit bronzové medaile.
Naši školu reprezentovaly : Holá, Šlejtrová, Dobiášová, Hůjová, Horáčková, Nejedlá, Králová z 9.A a Kuchařová a Gáfová z 8.B.
Holky, stálo mě to dost nervů a hlasivek, ale bylo to fajn. Díky za bojovnost a reprezentaci naší školy.
Mgr. Petra Staňková
Zde si můžete prohlédnout fotografie z turnaje.