Exkurze v Českém rozhlasu Sever

Dne 3. 5. 2016 se třída 9.B zúčastnila komentované prohlídky v budově Českého rozhlasu Sever, která se nachází v ulici Na Schodech.

Jakmile jsme vstoupili dovnitř vily, kde rozhlas sídlí, začali jsme si prohlížet nádherný interiér stavby. Nedlouho poté, co si většina třídy nezapomněla vše důkladně vyfotit, začala prohlídka.

Nejprve jsme se seznámili se stručnou historií vily i jejího bývalého majitele továrníka Wolfruma. Následně jsme byli provedeni některými místnostmi, ve kterých se vytváří vysílání. Výklad zahrnoval i krátkou historii rozhlasu. Měli jsme možnost vidět zastaralé přístroje, jenž dříve slloužily k nahrávání.

Stoupali jsme do dalšího patra budovy, kde nás zaujala hlavně vitrážová okna. Neměli jsme zakázáno fotit, a tak si něktěří hned zdokumentovali. Pokračovali jsme dál. Myslím, že nejzajímavější všem přišlo, když jsme byli přítomni u živého vysílání a uvědomili si, že práce moderátora není tak snadná, jak se může zdát. Ve vedlejší místnosti jsme se od zaměstnanců Českého rozhlasu Sever dozvěděli mnoho zajímavých detailů o tvorbě programu vysílání, technických záležitostech a o tom, jak fungují zprávy.

V nahrávacím studiu exkurze skončila a my jsme se vraceli spokojení domů.

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Alžběta Králová 9.B