Exkurze Praha

Díky finanční podpoře Krajského Úřadu v Ústí nad Labem se uskutečnila 5. prosince 2014 exkurze do Prahy. Exkurze byla určena pro žáky 8. a 9. ročníků, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Skládala se ze dvou částí, návštěvy Letiště V. Havla a Zrcadlového bludiště na Petříně.

Po příjezdu k letišti V. Havla jsme po důkladné bezpečnostní kontrole prošli na letištní plochu, kde na nás čekal autobus aerolinek. Autobusem jsme projeli celý areál letiště, prohlédli jsme si hasičskou stanici a techniku, která je důležitá pro bezpečnost na letišti.

Během krátké doby jsme viděli velké množství vzletů a přistání letadel z bezprostřední blízkosti. Při této podívané jsme mohli sledovat dokonalou souhru všech pracovníků letiště (práci navigátorů, pilotů, kteří nám i mávali, uklízeček a dalších). Sledovali jsme i vzlety letadel nejbohatších lidí České republiky, viděli jsme i Kellnerův hangár.

Žáci se seznámili s moderními způsoby dopravy a přepravy osob a nákladů. Viděli  široké spektrum pracovních profesí, seznámili se s prostředím, ve kterém by v budoucnu mohli sami pracovat, pokud by studovali podobně zaměřené obory.

Atraktivní prostředí letiště a samotnou exkurzi znásobil svým zajímavým výkladem náš pan průvodce.

Druhá část exkurze probíhala pod Petřínskou rozhlednou. Žáci si po krátkém výkladu o zrcadlech a lomu světla  prošli zrcadlové bludiště.

Získali jsme celkem dvě pochvaly za chování. Jednu od pana průvodce na letišti, druhou od pana řidiče autobusu firmy Pelánbus.

Mgr. Hana Fábriová

Zde si můžete prohlédnout fotografie z výletu.