Drakiáda

Letošní drakiáda měla poněkud zamotaný start. Ve čtvrtek 26. září se žáci 1. stupně ZŠ Vinařská vybavili draky a těšili se, že se vydají na louku poblíž ústecké nemocnice. Ranní deštík a bezvětří však tento plán narušily. Třídní učitelky, v čele s panem ředitelem se rozhodly, že se akce pro tento den ruší a posouvá na následující týden. Zklamané děti tedy usedly do lavic a věnovaly se učivu. Během druhé vyučovací hodiny však nastala příjemná změna – vysvitlo slunce a začal pofukovat větřík. A bylo rozhodnuto, jde se! Děti se vyrojily ze tříd jako mravenečci při poplachu a pospíchaly s dráčky na „letecký“ den.

Opět se soutěžilo o nejdéle a nejvýše létajícího dráčka. Po poněkud zmateném začátku dne se drakiáda vydařila. Po hodině snažení byli ti nejvytrvalejší odměněni diplomem a sladkou odměnou. Některé děti udolaly své draky natolik, že na příští rok si budou muset pořídit nové, ale většina letošní klání přežila bez úhony.

Mgr. Soňa Nebeská, Mgr. Zita Kubíčková

Zde najdete všechny fotografie z leteckého dne.