Cíl horolezeckého oddílu: venkovní umělá stěna v Neštěmicích

Se stoupající venkovní teplotou vzduchu, stoupá v nás, horolezcích, touha po zdolávání nových a obtížnějších cest, ať už přírodních nebo umělých. Proto jsme si v pátek 28. března vyrazili do Neštěmic na venkovní umělou stěnu. Její maximální výška (7metrů) lehce převyšuje naši lezeckou stěnu v tělocvičně, ale díky mnoha převisům a občas chybějícím chytům je její obtížnost podstatně vyšší.

Sešli jsme se před školou a vyrazili trolejbusem směr Neštěmice. Bylo nás devět, od druhé třídy až po sedmičku. Cesta nám rychle utekla a už jsme mezi domy zahlédli náš cíl. Lezecká stěna leží v odlehlé části Neštěmic a přitom blízko stanice MHD. Pod stěnou jsme se převlékli do sportovního a rozehřáli se na stěně boulderingem. Cesty se rozhodl vyvést nejzkušenější z nás, držitel III. lezeckého certifikátu, Jindra. Postupně vytahal čtyři cesty a my ostatní jsme si je pak užívali jako druholezci. Malé zaváhání a ukázkový pád ze čtyř metrů do lana předvedl Jindra, když tahal druhou cestu. Díky převisu se neudržel, ale ani při pádu nezranil. Protože téměř všichni bezpečně ovládáme jištění a lezlo se na čtyřech lanech, užili jsme si za tři hodiny spoustu legrace.

Ke škole jsme odjížděli spokojení, unavení a někteří z nás i lehce prochladlí. Nikdo se nezranil a to je nejdůležitější. Určitě se chceme do Neštěmic vrátit, protože stěna je pro nás snadno dostupná a svou obtížností zajímavá. Jen je nám líto, jak ji ničí vandalové, a kdyby stála u nás v atriu školy, jinak bychom si ji vážili.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z akce.

Mgr. Martin Pilař