Budov 2017

lezeni_budovHorolezecká sezóna je díky pěknému počasí v plném proudu a ani my nechceme zůstat pozadu a „ležet za pecí“. Vyrazili jsme tedy v pátek 9.června hned po škole na obhlídku Budova, malého skalního útvaru s názvem Dětský masiv, s 20 cestami obtížnosti 2 až 5- UIAA o výšce cca 15 metrů. Leze se zde po položených plotnách s velkými chyty.

Sešli jsme se v ideálním počtu sedmi lezců. Od borců, co už toho mají slezeno nepočítaně, až po začátečníky, kteří si na opravdovou skálu dnes sáhli poprvé. Rozcvičili jsme se proto na lehké cestě Superman s obtížností 2. Překvapením pro mnohé bylo to, že vylézt nahoru je jednodušší než se nechat spustit dolů. Zpět na zem se ale dostali všichni, i když to odneslo nejedno koleno šrámem či modřinou.

Pak už následovaly cesty s obtížností 3 – Hurvínek, Oči Barborky a Milovník koní. Sluníčko příjemně hřálo, chvílemi až moc (někteří z nás si málem popálili ruce o rozpálenou skálu). Nezapomněli jsme se zapsat do vrcholové knihy a … A den byl u konce. Domů jsme se vrátili unavení, ale spokojení-zase jsme posunuli hranice svých možností o kousek dál (a někteří o pořádný kus). Horám zdar!

Zde si můžete prohlédnout fotografie.

Mgr. Martin Pilař – vedoucí horolezecké výpravy